אודותינו

אתר Kneepedia נהגה, תוכנן ונבנה כל כולו, בכדי להעניק לכם את כל המידע הקיים בנושא של כאבי ברכיים ובעיות ברכיים בכלל, הכל תחת קורת גג אחת מבלי שתצטרכו להתרוצץ מאתר לאתר בכל רחבי האינטרנט. באתר העשיר והמפורט לפרטי פרטים, תוכלו למצוא תשובות לכל השאלות שלבטח מטרידות כל אדם שסובל מכאבים בברכיים, מקושי בהליכה ובתנועה ואולי גם מחרדה וחוסר ודאות לפני ניתוח או טיפול מורכב – פה תוכלו למצוא מידע מפורט על כל סוגי בעיות הברכיים, סיבות לכאבי ברכיים, מה טיבן ברמה האנטומית, כיצד מאבחנים אותן וכיצד גם ניתן לטפל בהן.

קצת על כרבי ברכיים

מפרק הברך הוא מפרק חזק ובנוי היטב, אך מעת לעת הוא יכול גם להכזיב. זה יכול לקרות בעקבות טראומה, תאונה או פציעה וזה יכול לקרות גם בגלל דלקת בברך שיוצרת לחץ על העצבים ויכולה לגרום לכאב רב ולהגביל את התנועה. שחיקת סחוס היא סיבה מרכזית נוספת לבעיות בברכיים והופעת כאבים בפיקה ובמפרק כולו, כשלרוב הסיבה לשחיקה היא גיל או פעילות ספורטיבית קיצונית לאורך זמן. קרע ברצועה יכול לרתק אותנו לגמרי למיטה ולמנוע כל תנועה עד קבלת טיפול, אבל כאן באתר Kneepedia תוכלו לגלות שישנם היום ניתוחים מתקדמים מאוד, המבוצעים באמצעות שיטת הארטורסקופיה (ניתוח זעיר פולשני) לתיקון קרע במיניסקוס ולמעשה ביצוע מגוון גדול של פעולות טיפוליות במפרק ללא פתיחה מלאה של הברך.

למה בכלל יש לנו כאבי ברכיים?

כאבי ברכיים יכולים להופיע גם במצבים מאוד ספציפיים כמו כאבי ברכיים בהריון, כאבי ברכיים לאחר ריצה, כאבי ברכיים בלילה בלבד או כאבי ברכיים אחרי לידה. העיתוי שבו מופיעים הכאבים בהחלט יכול לספק לנו מידע חשוב לצורך אבחון הבעיה ואם אתם מרגישים כאבים שמתחילים להתפתח בצורה שיטתית, כדאי לשים לב מתי זה בדיוק קורה, מה שיוכל לסייע בתהליך האבחון אצל הרופא. אם אתם סובלים מבעיית ברך כרונית ועברתם כבר את כל הטיפולים השמרניים שאפשר להציע, ייתכן שהשלב הבא שעומד בפניכם הוא השלב של ניתוח החלפת ברך. זה אמנם נשמע מאוד מסובך ומפחיד, אבל ניתוחים מתקדמים להחלפת ברך מבוצעים היום באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ותותבים שניתן להתאים בצורה מאוד מדויקת לכל מטופל.

חוסר הוודאות והחשש המלווים אתכם לפני ניתוח כזה הם לבטח לא פשוטים וכאן באתר תוכלו למצוא את כל המידע שיסייע לכם ליצור הבנה מעמיקה לגבי מה עומד לפניכם ולהרגיע מעט את החששות. בבניית אתר זה הושקע מאמץ רב בכדי לכסות את כלל המצבים הרפואיים סביב מפרק הברך, החל ממקרה פשוט למדי של דלקת בברך, דרך פריקת פיקה וכלה בבעיות מורכבות יותר וכאבים כרוניים, שלעיתים יכולים לגלוש להליכים כירורגיים וניתוחים. בבניית האתר הקפדנו להביא לידיעתכם גם את כל טכניקות הטיפול הקיימות ועד כמה שניתן, גם מידע לגבי תהליך ההחלמה הצפוי.

אתר Kneepedia אינו מתיימר להוות הסמכות המקצועית הקובעת עבורכם. בכל הקשור לאבחון וטיפול בבעיות הברכיים שלכם, יש רק סמכות אחת חשובה – הרופא שלכם. אתר Kneepedia לא מחליף את הרופא שלכם, לא מעל שולחן הניתוחים וגם לא באבחנות והקביעות הרפואיות. יחד עם זאת ועל אף שאנחנו כולנו סומכים על הרופאים שלנו, גם לנו חשוב לדעת מה קורה עם הגוף שלנו, מהי הבעיה ממנה אנו סובלים, איך היא באה לידי ביטוי בפועל ומה הולך לקרות איתנו. בדיוק אל המקום הזה נכנס אתר Kneepedia, שמעמיד לרשותכם את כל המידע שאתם זקוקים לו כדי להפיג חששות, להגביר את רמת הוודאות ולצעוד בתלם הטיפולי בצורה בטוחה יותר.

אפשר לשים סוף לכאב!

התייעצו עם המומחים שלנו

אולי יעניין אותך גם?

אולי יעניין אותך גם?

החלפת ברך

מפרק הברך מחבר בין עצם הירך מלמעלה ועצם השוק מלמטה ונתמך על ידי שורה של גידים, רצועות, סחוסים ומיניסקוסים. מבין כל מפרקי הגוף, מפרק הברך

להמשך קריאה »

פריקת פיקה חוזרת

אם אתם סובלים מפריקה חוזרת של הפיקה, אתם לגמרי לא לבד. פריקת פיקה חוזרת היא תופעה אופיינית ומוכרת אצל אנשים שחוו פריקת פיקה אקוטית ראשונה

להמשך קריאה »

פריקת פיקה

פיקת הברך היא עצם צפה בעלת מבנה גרמי המאפשר לה להתחבר במעין תצורת זכר ונקבה למבנה הגרמי של קצה עצם הירך. הפיקה מעוגנת למקומה באמצעות

להמשך קריאה »